V-ID – Blockchain Powered Validation ile belge sahtekarlığına son verelim

Merhaba bugün hoşuma giden bir proje olan V-ID hakkında bilgiler vereceğim.

V-ID, belge sahtekarlığı için fiili standart çözüm haline gelmek için en iyi adaydır. Hizmet, herhangi bir yayıncının herhangi bir dijital dosyası için doğrulama ve doğrulamayı etkinleştiren genel ve güvenilir ilkeleri kullanır. Bu, blockchain’in değişmez ve şeffaf yapısı sayesinde mümkündür. VID, WIDIDI tarafından geliştirilmektedir. WIDIDI, yazılım projelerini yürütmek için M16 Platformunu kullanıyor. Düzenleyen kuruluş, V-ID platformunun geçerlilik süreci boyunca herhangi bir dosyayı kaydedebilir ve her alıcının, saniyeler içinde ve ücretsiz olarak orijinalliğini doğrulamasına izin verebilir. V-ID, onaylanmış bir dosyanın kopyasını kaydetmez ve bu nedenle GDPR yönergelerine kolayca uyar. V-ID’nin mevcut kullanıcıları Airbus Defense & Space, Avrupa embriyonik araştırma enstitüsü ESHRE ve fiber optik tedarikçisi Vitrumnet’i içermektedir.

Hizmet, herhangi bir yayıncının herhangi bir dijital dosyası için doğrulama ve doğrulamayı etkinleştiren genel ve güvenilir ilkeleri kullanır. Bu, blockchain’in değişmez ve şeffaf yapısı sayesinde mümkündür. Şu anda V-ID kullanan ilk müşteriler arasında Airbus Defense & Space, Avrupa araştırma enstitüsü ESHRE ve fiber optik tedarikçisi Vitrumnet bulunmaktadır.

V-ID, şirketlerin dijital dosyalarını sahtekarlığa karşı korumalarını sağlayan bir hizmettir. Dosyalar V-ID platformu ile doğrulanır, daha sonra herhangi bir zamanda ve saniyeler içinde orijinallik açısından kontrol edilebilir.

V-ID, dijital dosyaları imkansız kılmak için blockchain teknolojisini kullanan bir hizmettir. V-ID kullanıcıları iki gruba ayrılabilir: içerik oluşturucular ve alıcılar. Bir içerik oluşturucu V-ID’deki bir dosyayı kaydettiğinde, alıcı bu dosyanın orijinalliğini doğrulayabilir. V-ID’nin geçerlilik süreci, dosyayı kaydeden kişinin aslında dosyayı düzenleyen kuruluşu temsil ettiğini garanti eder. V-ID, onaylanmış bir dosyanın kopyasını kaydetmez ve bu nedenle GDPR yönergelerine kolayca uyar.

Dosyanın alıcısı, https://www.v-id.org adresindeki doğrulama terminaline girerek dosyanın gerçekliğini ve içeriğini doğrulayabilir. Dosya doğrulandıktan sonra, V-ID doğrulamanın bir raporunu oluşturur. PDF formatında OIC (Origin Information Certificate) sunulmaktadır. Bu sertifika, düzenleyen taraf, dosyanın kendisi ve zaman damgası ve varoluş kanıtı gibi tüm blockchain verileriyle ilgili tüm ayrıntıları içerir.

Doğrulama iki şekilde gerçekleşebilir: onaylı bir V-ID çalışanı ve kendi kendini doğrulama ile doğrulama. Her doğrulama için V-ID jetonlu bir işlem gerçekleşir. Blockchain’deki bu işlemlere bağlı verilerden dolayı, hem onaylayan taraf hem de onaylanmış dosya tamamen şeffaftır.

Yazılım tamamen ticari lisanslardan sahip ve bağımsızdır. WIDIDI ve V-ID her ikisi de borç sermayesi olmadan çalışır.

Şu anda V-ID kullanan ilk müşteriler arasında Airbus Defense & Space, Avrupa araştırma enstitüsü ESHRE ve fiber optik tedarikçisi Vitrumnet bulunmaktadır.

 

Token Dağılımı

V-ID jeton hizmeti, cüzdan adresini (ihraççı / denetim için) tanımlamak için kullanılan ve doğrulama için ödeme olarak kullanılan bir ERC20 jetonudur.

Bu platform çevrimiçi (insan arayüzü) ve uygulama sayısı, SOAP ve REST API arayüzleri en yaygın modern yazılım (web servisleri ve sistem arayüzleri kullanarak) ile doğrulama için ana güvenli köprüye büyüyecektir.

Yol Haritası

Eylül 2018’in başında planlanan genel jeton satışları şu şekilde işaretlendi:

Satışlar

avans: 15 Eylül 2018

Herkese Açık: 15 Ekim 2018

Jeton satışlarının süresi doldu: 15 Aralık 2018

Maksimum sayıda VIDT jetonu: 100M

Soft cap: 1.000.000 $

Hard Cap: 8,000,000 $

TAKIM

Jeton fiyatı, Ethereum ve Bitcoin işlemlerinin komisyonları dahil olmak üzere V-ID işletme maliyetlerini karşılayacak kadar yüksek olmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdan tıklayınız:

Website V-ID Verificatie: https://www.v-id.org/
Website Token Verkoop: https://token.v-id.org/?2
ANN: https: //bitcointalk.org/index.php?topic=4918204.msg44277489#msg44277489
Whitepaper: https://token.v-id.org/page/v-id-business-white-paper.php
Facebook: https: // www.facebook.com/V-ID-277311629500577/
Twitter: https://twitter.com/v_id_blockchain
Reddit: https://www.reddit.com/r/VIDT/
LinkedIn: https://www.linkedin.com / company / v-id /
Medium: https://medium.com/@pim_vee
Instagram: https://www.instagram.com/v_id_org/
Telegram:https://t.me/vidtoken
Github: https://github.com/V-ID/V-ID-Token

Bitcointalk username: oguzhangazi

Bitcointalk profil URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252365

 

3,468 total views, 12 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir